Як лікувати стоматит?


Стоматит являє собою ураження слизової оболонки рота, яке може виникати з різних причин. Виділяється кілька різновидів стоматиту:


-травматичний (виникає з причини хімічних або механічних ушкоджень слизової);
-інфекційний (проявляється після зараження вірусної, бактеріальної або грибкової інфекцією, а також деякими венеричними захворюваннями);
-симптоматичний (як прояв захворювань внутрішніх органів);
-алергічний (наприклад, як реакція на прийом будь-яких медикаментів ). 

Для того щоб визначитися з процедурами, для початку слід встановити причину захворювання, а для цього в першу чергу відвідайте кваліфікованого стоматолога, який підкаже, як лікувати стоматит у дітей і дорослих, виходячи з даних обстеження. Самостійне лікування може бути не тільки неефективним, а й небезпечним для життя і здоров’я людини.

Стоматити, мають інфекційний характер лікують за допомогою антибактеріальних та противірусних препаратів, зокрема інтерферонової, бонафтонованої, теброфенованої, оксолінової та інших аналогічних мазей.

Якщо ви вже записалися на прийом до лікаря, але необхідно зняти свербіж на уражених везикулами і виразками ділянках слизової, то в цьому допоможе полоскання порожнини рота теплою кип’яченою водою з перекисом водню (1 чайна ложка перекису на пів склянки води). Взагалі, часте полоскання при даному захворюванні надзвичайно важливо і допомагає лікувати стоматит у дорослих і у дітей. Воно дозволяє не тільки полегшити неприємні відчуття в роті, а й вимиває бактерії, що розмножуються. Для цього досить використовувати просту кип’ячену воду кімнатної температури.


Для дитини приготуйте розчин з чайної ложки соди і все тієї ж кип’яченої теплої води. Простежте за тим, щоб їжа, яку вживає хвора дитина, не була занадто гарячою, гострої або кислої — це підсилить хворобливі відчуття в роті.

Оскільки нерідко причиною появи стоматиту може бути і зниження імунітету організму (наприклад, при герпетическом стоматиті), то призначаються імуностимулюючі препарати, а також полівітаміни.

При алергічному стоматиті, викликаним тими чи іншими медикаментами в першу чергу виключають джерело захворювання і потім використовують десенсибілізуючі засоби. Якщо симптоматика посилюється, то хворого госпіталізують і призначають крапельне вливання гемодезу і поліглюкіну.

Якщо причиною стоматиту є захворювання внутрішніх органів, наприклад, шлунково-кишкового тракту, то і лікувати необхідно саме джерело захворювання.

Багато відповідей на питання, чим лікувати стоматит, має і народна медицина, яка пропонує для цього великий список природних компонентів. Це і свіжий сік алое, що володіє прекрасними антисептичними властивостями, і при цьому лояльно взаємодіє з мікрофлорою порожнини рота. І свіжовичавлені соки капусти і моркви. На початковій стадії ефективний прополіс — для цього спочатку ранки обробіть перекисом водню, підсушіть і далі піпеткою нанесіть по одній краплі п’ятдесятивідсотковою розчину прополісу. Для тих, хто не боїться болю, лікарі пропонують використовувати часниково-кефірну суміш (на 0,5 склянки кефіру видавлюється 1-2 зубчики часнику), яку потрібно рівномірно розподілити по хворих ділянках слизової. Зрозуміло, в цьому випадку печіння не уникнути.

Крім цього, в аптеках можна придбати велику кількість різних трав’яних зборів. При стоматиті сприятливий вплив роблять настої плосколістного синеголовника, квітів ромашки, календули. Надають хорошу знеболюючу дію масла шипшини та обліпихи.

В якості профілактики стоматиту дотримуйтесь правил особистої гігієни, користуйтеся час від часу антисептичними препаратами для полоскання рота, регулярно пийте вітаміни, вживайте в їжу овочі та фрукти, ведіть здоровий спосіб життя. Більш того, деякі медики наполягають на необхідності використання зубних паст, що не містять лауриловий сульфат натрію. У своїх заявах фахівці спираються на дослідження, які довели, що пацієнти, які застосовують зубні пасти, вільні від зазначеної речовини, рідше страждають стоматитом .




Related Posts
Previous
« Prev Post
Всі права захищені. На платформі Blogger.