Баклажан – чудовий овоч, з яким треба дружити. У східних країнах баклажан урочисто іменують «овочем довголіття», що підтверджують і сучасні дієтологи: в баклажанах міститься багато калію, що робить його дуже корисним для літніх людей, а також для людей з серцево-судинними захворюваннями. Втім, баклажани, який в наших краях нерідко називають «синенькими», не тільки корисні, але ще й дуже смачні.
Використання баклажанів в кулінарії дуже різноманітно, чого тільки з цим овочем не роблять. Сьогодні я, раз вже в наших пострадянських країнах консервація і заготівля овочів на зиму дуже популярна, поділюся своїми улюбленими рецептами заготовки баклажанів на зиму. Відразу скажу: фотографії рецептів я брала в інтернеті, оскільки на жаль власного фотоапарата, який дозволяв би робити якісні знімки, у мене під рукою немає, а фотографувати на телефон не хочеться – якість не те. Однак все рецепти, описані нижче, випробувані мною особисто: деякі в цьому році, деякі – раніше. Мій чоловік дуже любить різноманітні заготовки з баклажанів, так що рецептів на своєму віку я перепробувала безліч. І з вами я ділюся найвдалішими з них.
Отже, заготовки на зиму з баклажанів. :)
Фото: Заготовки з баклажанів на зимуБаклажани фаршировані на зиму
Інгредієнти:
Баклажани – 2 кг
Морква – 400 г
Цибуля – 1 шт. (Середнього розміру)
Часник – 6-8 зубчиків
Петрушка (коріння) – 100 г
Петрушка (зелень) – на смак
Сіль – за смаком
Соняшникова олія – 200 мл
Приготування:
Підготуйте баклажани: помийте, очистіть від хвостиків. У кожному баклажані прорежьте поздовжній «кишеню», при цьому залишивши по 2-3 сантиметри від країв. Відваріть баклажани в підсоленій воді (30-40 хвилин, в залежності від розміру), після чого покладіть на решітку і придавите яким-небудь вантажем, щоб баклажани позбулися зайвої рідини. Тим часом, поки баклажани остигають, зробіть начинку: обсмажте цибулю, моркву і коріння до м'якості, після чого змішайте з сіллю і зеленню петрушки. Тепер необхідно начинити баклажани вийшла овочевою начинкою, обв'язати ниткою (щоб не розвалилися), укладіть в банку і засипте дрібно нарізаним часником. Банки з баклажанами обмотайте марлею і залиште на 2-3 дні, після чого залийте баклажани соняшниковою олією і закрийте банку кришкою. Все, баклажани фаршировані на зиму готові – можна відправляти банки на зберігання в комору, підвал або льох.
Фото: Заготовки з баклажанів на зимуБаклажани з часником на зиму
Інгредієнти:
Баклажани – 1 кг
Часник – 6-8 зубчиків
Сіль – 1 ст. л.
Оцет 9% – 2 ст. л.
Соняшникова олія – 3 ст. л.
Вода – 1,5 літра
Кріп – за смаком
Приготування:
Інгредієнти вказані з розрахунку на одну літрову банку. Спершу приготуйте розсіл, скип'ятивши воду з оцтом і сіллю. Вимиті баклажани розріжте навпіл, покладіть в киплячий розсіл і варіть 10 хвилин. Каструлю знімаємо з вогню і залишаємо на ніч при кімнатній температурі. На наступний день посипаємо баклажани рубаним часником і кропом, укладаємо баклажани в простерилізованих банку, поливаючи кожен шар рослинним маслом (масло треба закип'ятити і остудити, і тільки після цього додавати в банки). Закривайте кришкою і зберігайте в холодильнику.
Фото: Заготовки з баклажанів на зиму
Баклажани мариновані
Інгредієнти:
Баклажани – 6 шт.
Вода – 2 склянки
Часник – 10 зубчиків
Сіль – 1-2 ст. л.
Рослинна олія – 1 ст. л.
Перець горошком – 10 шт.
Гвоздика – 5 шт.
Лавровий лист – 5 шт.
Оцет яблучний – 150 мл.
Приготування:
Баклажани очистіть від шкірки і наріжте поздовжніми скибочками. Обсмажте скибочки в маслі до скориночки, посипте їх рубаним часником. Приготуйте маринад: доведіть до кипіння воду з оцтом і спеціями. Тепер візьміть велику каструлю, в якій будуть маринуватися баклажани. Кожен скибочку баклажана умочіть в маринад, покладіть в каструлю. Коли всі скибочки будуть покладені, залийте їх залишилися маринадом. Поставте в холодильник, через 5 днів мариновані баклажани будуть готові.