Чому у вас болить голова: 5 причин


Не варто списувати головний біль лише на метеочутливість або важкий день чи застуду.


З'їжте шоколадку

1. Організм зневоднений

Найпоширеніша причина головного болю - нестача рідини в організмі. Об'єм крові, що циркулює по судинах, зменшується, що призводить до падіння артеріального тиску. Результат? «Важка» потилиця, слабкість у всьому тілі і повне небажання працювати. Уважно стежте за рівнем гідратації, особливо після посилених тренувань, коли ви втрачаєте багато рідини.

2. Ви ведете малорухливий спосіб життя

Коли ви довго сидите на одному місці, під впливом гравітації кров приливає до ніг і в набагато меншому обсязі циркулює назад до серця. Як наслідок - знижений тиск і поколювання в скронях, як тільки ви знову стаєте.

3. Ви забагато часу проводите у гарячій ванні

Ви ніколи не пов'язували душ або ванну з головними болями, які виникають через деякий час? Дуже даремно. Якщо вірити доктору медичних наук Шону Тессону, банні процедури в клубах пара викликають розширення кровоносних судин не гірше, ніж прямі сонячні промені в спекотний літній день. Щоб відновити природну температуру, тіло починає відпрацьовувати «понаднормово» і, від перенапруги, запускає більше крові до мозку. Щоб цього не відбувалося або скоротіть час, проведений в гарячий душ, або скоректуйте температуру води, зробивши її більш-менш адекватною. Правда, шанувальники гідротерапії можуть заперечити - гарячу ванну часто «прописують» під час головних болів, викликаних стресом, так як вона знімає напругу зі всього тіла взагалі, і з шийних хребців, зокрема. А адже саме блокування цього відділу призводить до кисневого голодування мозку і, як наслідок, до стукоту в скронях і гуде потилиці.4. Вагітність

Головні болі - звичайне явище для вагітних жінок, ними страждають до 80% майбутніх мам. Пояснюємо, чому це відбувається. Зазвичай, коли ви робите раптовий рух (скажімо, різко піднімаєте якийсь предмет вгору), ваше серце негайно відгукується на цей жест, прокачує більше крові до головного мозку. Але якщо ви вагітні, ця кров робить вимушений піт-стоп в матці, де росте плід, в результаті її не вистачає на стимуляцію кори мозку. Щоб зменшити можливі неприємні відчуття, просто постарайтеся не робити різких рухів і уникайте сильного прогину хребта.

5. Знижений рівень цукру

Ну, нарешті-то, можна зі спокійною совістю «реабілітувати» шматочок улюбленої шоколадки! Для виробництва енергії головного мозку потрібна глюкоза і, на відміну від інших клітин організму, накопичувати її запаси він не вміє - їх необхідно постійно поповнювати. Якщо джерело болю знаходиться в районі лоба, або він поширюється по всій поверхні голови, але не пульсує - це може бути сигналом до того, що настав час підкріпитися. Але не перестарайтеся з десертною підмогою! Тримайте рівень цукру в крові стабільним, перекушуйте складними вуглеводами раз в два-три години (незбиране зерно, зелені овочі). Вони повільно, але вірно перетворюють їх в потрібний, «корисний» цукор.
Related Posts
Previous
« Prev Post
Всі права захищені. Технологии Blogger.